Fotowoltaika

panele-sloneczne-ogniwa-fotowoltaiczne-wneb

Panele Fotowoltaiczne – ich zadaniem jest zmiana promieni słonecznych na energię elektryczną. Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Przede wszystkim mamy darmowy prąd, do tego nasz produkt jest objęty 25 letnią gwarancją, ponadto zamontowana instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnej obsługi.

Oferujemy Państwu pomoc przy wyborze paneli fotowoltaicznych, wraz z ich instalacją.

Firma FullInstal z Radomia prezentuje Państwu nowoczesną technologię energetyczną.

Fotowoltaika jest dziedziną zajmującą się pozyskiwaniem energii elektrycznej pochodzącej z promieniowania słonecznego. To nowoczesne i bardzo ciekawe rozwiązanie, przede wszystkim w kontekście kompleksowej redukcji emisji zanieczyszczeń, jak również dzięki możliwości osiągnięcia znacznych oszczędności przy zużyciu prądu w danym gospodarstwie domowym. Przetwarzanie światła słonecznego w energię z pewnością wpłynie pozytywnie na bilans Państwa wydatków, chociażby dzięki zapewnieniu darmowego zasilania oświetlenia w ogrodzie.

Ilość energii elektrycznej, która może być wygenerowana przez panele fotowoltaiczne, uzależniona jest przede wszystkim od intensywności promieniowania słonecznego, padającego bezpośrednio na panele, a także od liczby wykorzystanych paneli słonecznych. W zestawie znajduje się również tzw. regulator ładowania, który odpowiada za prawidłowe napięcie trafiające do akumulatorów, dzięki czemu można łatwo zapobiec ich przeładowaniu lub rozładowaniu. Panele funkcjonują razem z akumulatorami, które zbierają wygenerowaną w ciągu dnia energię, umożliwiając wykorzystanie jej także po zachodzie słońca. Aby uzyskać napięcie 230V niezbędne jest również wykorzystanie specjalnej przetwornicy, która będzie się charakteryzowała odpowiednimi parametrami technicznymi. Do jej zadań należy przede wszystkim przekształcanie napięcia stałego 12V w napięcie przemienne 230V – takie, które spotykamy w standardowych gniazdkach domowych.

Popularność fotowoltaiki rośnie w Polsce niemal z dnia na dzień. To bardzo dobra sytuacja, szczególnie w kontekście specyfiki polskiego rynku energetycznego, który przede wszystkim oparty jest na szkodliwym dla środowiska węglu. Dotychczas największą przeszkodą w rozwoju tej technologii były ceny paneli fotowoltaicznych, jednak dzisiaj koszty instalacji systemu fotowoltaicznego znacząco spadły, dzięki czemu zaczynają być coraz chętniej wykorzystywane.