Inteligentny Dom

inteligentny-dom

Założeniem inteligentnego domu jest możliwość sterowania nim całym z poziomu smartfona. Wszelkie urządzenia elektryczne są podłączone do sieci, dzięki czemu ta myśl może być spełniona. Inteligenty dom ma funkcje: sterowanie ogrzewaniem, symulacja obecności, system alarmowy i monitoringowy, system przeciwpożarowy, system kontroli dostępu, system pogodowy i złożony system personalizacji.

Oferujemy Państwu kompletną instalację inteligentnego domu jak i jego pojedynczych funkcji.

Oferta

Wykonamy dla Ciebie system inteligentnego budynku. Zależnie od Twoich potrzeb, stworzymy inteligentny dom zawierający podsystem alarmowy oraz podsystem automatyki, umożliwiający pełną integrację instalacji technicznych domu.

Dostępne moduły to między innymi: CCTV, SSWiN, wymiana oświetlenia na energooszczędne LED, montaż czujników, sygnalizatorów, niewidzialnych głośników, kamer, rejestratorów, automatyki domowej, zarządzania oświetleniem, zarządzenia ogrzewaniem, automatyka bram, rolet i zraszaczy oraz wideodomofon. To niektóre z możliwości urządzeń inteligentnych instalacji.

Czym jest inteligentny dom

Inteligentny budynek posiada system czujników i detektorów oraz jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami.

Inteligentne instalacje komunikują się ze sobą, wymieniają informacje, reagują na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, zapewniając bezpieczeństwo, komfort i oszczędności wynikające z zarządzania zasobami domu. Taki dom, zna upodobania jego mieszkańców i dostosowuje się do nich. W naszej ofercie znajduje się montaż inteligentnej instalacji oraz integracja systemów, które będą obsługiwane przez centralę domu.

Automatyka domowa umożliwiająca sterowanie urządzeniami i funkcjami domu daje ogromne możliwości. Inteligentny dom to nie tylko sterowanie jego funkcjami. Inteligentny dom to taki, który zna upodobania jego mieszkańców i dostosowuje się do nich.

Nowoczesne oprogramowanie, a także komputer sterujący pracą całego domu jest mózgiem i sercem naszej przestrzeni.

Zalety inteligentnego domu

Komfort, oszczędność i bezpieczeństwo. Tymi słowami można opisać w skrócie dom nad którym czuwa automatyka domowa.

Nie ma nic przyjemniejszego niż powrót w zimę do nagrzanego domu, a w lecie schronienia przed słońcem i skwarem. Inteligentny budynek, może dostosowywać się do każdego z mieszkańców z osobna. Dzięki inteligentnej instalacji nie trzeba myśleć o wielu codziennych czynnościach. System potrafi wykryć obecność domowników i dostosować temperaturę w pomieszczeniach odpowiednio do upodobań, zarządzać oświetleniem, zadbać o domknięcie okien podczas deszczów. A także mieć pogląd na obecny stan domu. Zarówno wizualny jak i aktualny stan domowych urządzeń i panujące w nim warunki.

Inteligentny dom poza komfortem zadba o nasze finanse. Na przykład dzięki sensorom pogodowym, gdy wykryje deszcz nie podleje trawnika, nie uruchomi światła na podjeździe kiedy na dworze jest wystarczająco jasno, a także wyłączy wszystkie urządzenia, których praca nie jest potrzebna, gdy wszyscy opuszczą dom.

Stoi także na straży naszego bezpiczeczeństwa. Współpracuje z systemem alarmowym, pozwala na podgląd z kamer, odetnie wodę, gdy zepsuje się pralka lub instalacja hydrauliczna. Odpowiednio zadziała także w przypadku zagrożenia pożarem, odcinając dopływ gazu. Powiadomi odpowiednie służby w przypadku próby włamania lecz najpierw spróbuje sam odstraszyć potencjalnych włamywaczy symulując obecność domowników.

Nie musimy martwić się również o pozostawione światła czy niebezpieczne urządzenia elektryczne jak żelazko, piekarnik.

Sterowanie ogrzewaniem

System po wykryciu, że w danym pomieszczeniu panuje zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, zareaguje i podejmie kroki mające na celu ustalenie odpowiedniej wartości. W przeciwieństwie do klasycznych rozwiązań nastąpi tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu się ktoś znajduje. Jeśli budynek jest wyposażony w system identyfikacji, to reakcja systemu ogrzewania/klimatyzacji następuje w momencie wejścia lub wyjścia użytkownika z budynku.

Symulacja obecności

Popularnym sposobem wykorzystania systemu inteligentnego domu jest symulacja obecności domowników polegająca na włączaniu oświetlenia w konkretnych pomieszczeniach oraz, przykładowo, na odtwarzaniu muzyki. Przy czym system inteligentnego budynku zapamiętuje przyzwyczajenia użytkowników i na ich podstawie symuluje ich obecność.

System alarmowy i monitoringu

Dzięki zastosowaniu czujników oraz detektorów możliwa jest reakcja systemu na próby włamania, jak np. stłuczenie szyby w oknie, wkroczenie na posesję czy wdarcie się intruza przez niezamknięte okno. Jedną z możliwych reakcji może być poinformowanie ochrony lub policji o wykrytym zagrożeniu, uruchomienie syren alarmowych mających odstraszyć intruza i zwrócić uwagę ew. przechodniów.

System pogodowy

System wyposażony w czujniki pogodowe może podjąć decyzję o zamknięciu okien na wypadek deszczu czy przejściu na niezależne zasilanie podczas burzy. Bardzo popularne jest również sterowanie ogrzewaniem w oparciu o krzywą grzewczą oraz sterowanie oświetleniem na podstawie pomiaru natężenia oświetlenia.

System personalizacji

Inteligentny budynek, może dostosowywać się do każdego z mieszkańców z osobna. Ta funkcjonalność jest realizowana za pomocą podsystemu adaptatywnego uczenia się lub bezpośredniego zaprogramowania systemu poprzez system scen.

Kontrola oświetlenia

Dzięki integracji, zarządzanie światłem może odbywać się w sposób tradycyjny, poprzez włącznik lub za pomocą inteligentnej instalacji. W tym drugim przypadku, możliwe jest kontrolowanie oświetlenia przez budynek, który po przeanalizowaniu otoczenia zadecyduje o jego barwie oraz intensywności lub za pomocą aplikacji np. w smartfonie.

Funkcje powtarzalne

Instalacja posiada możliwość zaprogramowania czynności, które będą odbywać się regularnie. Może to być na przykład włączenie zraszaczy o świcie, uruchomienie oświetlenia lub ogrzewania wody o wyznaczonej porze dnia, pobudka przy dźwięku ulubionej muzyki, odsłonięcie rolet.

Podsumowanie

Automatyka budynkowa to przyszłość, w jakiej, w niedalekim czasie przyjdzie egzystować każdemu z nas. Jednak już dziś wszystko może być wykonywane za nas, a my zyskamy coś bezcennego. Spokój, wygodę i bezpieczeństwo.